Licensed to University of St. Thomas   HY-TEK's Meet Manager 3/30/2018 09:09 AM
                      St. Thomas Select Meet - 3/29/2018                       
                             Grade Level Showcase                              
                           University of St. Thomas                            
                                    Results                                    
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Elizabeth VanLoon          8 Irondale               5:39.84  
  2 Emilia McGiffert           9 MarshallScho           5:41.87  
  3 Sibley Boyum               8 Irondale               6:35.46  
  4 Hannah Teff                9 Irondale               6:49.96  
 
Event 8  Girls 1600 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashlee Siegle             11 MarshallScho           5:35.07  
 
Event 13  Girls 55 Meter Dash Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Baamlak Haugen             9 MarshallScho              8.00  
  2 Megan Ellingson            9 Irondale                  8.01  
  3 Emily Miller               9 Irondale                  8.02  
  4 Claire Alexander          10 Irondale                  8.62  
  5 Accacia Kimlinger          9 Irondale                  8.89  
  6 Hawah Sirleaf             10 Irondale                  8.91  
  7 Amanda Rodgers            10 Irondale                 12.66  
  8 Ashley Veillette          10 Irondale                 13.26  
 
Event 14  Girls 55 Meter Dash Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Mark             11 MarshallScho              8.17  
  2 Mykaah Yankaway           11 Irondale                  8.44  
  3 Sophia Jideofor           11 Irondale                  8.67  
 
Event 15  Girls 55 Meter Dash Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Julia Hayes               12 Irondale                  7.80  
  2 Emily Sampson             12 Irondale                  7.86  
  3 Ingrid Holmquist          12 Irondale                  8.22  
  4 Amy Umanzor               12 Irondale                  9.39  
 
Event 19  Girls 800 Meter Run Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maren Friday               9 MarshallScho           2:40.73  
  2 Kari McKay                10 Irondale               2:54.37  
  3 Elsa Osmond               10 Irondale               3:03.33  
  4 Sarah Heuss               10 Irondale               3:04.03  
  5 Iva Hammitt-Kess          10 Irondale               3:06.76  
 
Event 20  Girls 800 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashlee Siegle             11 MarshallScho           2:39.69  
 
Event 21  Girls 800 Meter Run Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ashley Kluz               12 Irondale               2:53.26  
 
Event 26  Girls 400 Meter Dash Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauren Letnes             10 Irondale               1:09.32  
 
Event 39  Girls 200 Meter Dash Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Megan Ellingson            9 Irondale                 29.14  
  2 Emily Miller               9 Irondale                 30.18  
  3 Maren Friday               9 MarshallScho             30.79  
  4 Hawah Sirleaf             10 Irondale                 33.98  
  5 Sydney Nguyen             10 Irondale                 34.47  
  6 Amanda Rodgers            10 Irondale                 35.04  
 
Event 40  Girls 200 Meter Dash Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Mark             11 MarshallScho             28.92  
  2 Mykaah Yankaway           11 Irondale                 30.24  
  3 Sophia Jideofor           11 Irondale                 34.41  
 
Event 41  Girls 200 Meter Dash Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Sampson             12 Irondale                 28.42  
  2 Brenna Scott              12 Irondale                 34.53  
  3 Hannah Wiste              12 Irondale                 35.59  
  4 Whitney Onyancha          12 Irondale                 35.78  
 
Event 47  Girls Long Jump Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Miller               9 Irondale              13-03.00  
 
Event 49  Girls Long Jump Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ingrid Holmquist          12 Irondale              16-08.00  
  2 Julia Hayes               12 Irondale              16-00.00  
 
Event 53  Girls Triple Jump Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Iva Hammitt-Kess          10 Irondale              29-01.50  
 
Event 65  Girls Shot Put Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Caitlin Skwarek           10 Irondale              24-00.50  
 
Event 66  Girls Shot Put Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaley Waldemar            11 Irondale              37-07.50  
  2 Lillian France            11 Irondale              27-09.00  
 
Event 67  Girls Shot Put Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anna Schroeder            12 Irondale              26-01.50  
 
Event 71  Girls Pole Vault Sophomore
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sydney Nguyen             10 Irondale               6-06.00  
 
Event 73  Girls Pole Vault Senior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hannah Wiste              12 Irondale               9-00.00  
  2 Whitney Onyancha          12 Irondale               8-00.00  
  3 Megan Zastrow             12 Irondale               6-06.00  
  4 Claire Sandkuhler         12 Irondale              J6-06.00  
  5 Brenna Scott              12 Irondale               6-00.00